Diğer Resimler

Uzun zaman ayrı kaldığı şehre dönen Jack'in hem kendisi hem annesiyle kardeşi için kurtuluş planları vardır. Şehre egemen suç örgütü liderinin ise jübilesini unutulmaz kılmak için kendi planları vardır. Planlar çakışır, kanlı bir kaos başlar.
Mezzo ve Pirus'tan, soluk kesici bir "vahşi batı" hikâyesi. Suçun ve silahların dünyası ile ailenin karanlığı arasındaki hem psikolojik hem silahlı çatışmalar, kaybolan ve kayboldukça daha derine inen karakterler, kusursuz kompozisyonlar ve hareketi, kurşunların vızıltısını, kovalamacayı, iz sürmeyi, gözyaşlarını iyi çözümlemiş, çizgilerle örülen bir sinematografi.
Hayalleriyle Öldüler, western sineması ve edebiyatını, çöl anlatılarının neredeyse mitolojikleşmiş karakter setini hayallerin ve hızlı sınıfsal geçişleri olanaklı kılan kriminal planların ön planına ustalıkla yerleştiriyor. Soygun, kovalamaca, kalabalık çatışma sahnelerinin kanlı ikonografisi; içine kapanılan odalardaki film posterlerinden dünyaya giden tehlikeli yollar... Atların yerini otomobillerin, nalların yerini tekerleklerin aldığı bu yeni dünyada iyisiyle kötüsüyle ''kovboy'' kristalliğinde kalmanın ağır bedelini usta yaratıcılar Pascal Mesenburg (namı diğer Mezzo) ve Michel Pirus her panelde okura öyle derinden hissettiriyor ki, eve dönmenin hem zorunlu hem olanaksız olduğu bir sınır çizgisi ortaya çıkıyor, okurla anlatı arasında. Ünlü ''sınırı geçme'' imgesi de Hayalleriyle Öldüler'de, izleyici/okuyucu ile hikâye arasındaki sınırı bu yönden tehlikeli hale getiriyor.
Les Desarmes'ın ilk cildi 1991 yılında yayımlanmıştı. 1993'te, hikâyenin finali de olan ikinci cildin yayımlanmasından sonra iki cildi bir araya getiren ve hem senaryoda hem renklendirmede, hatta çizimlerde de bir dizi geliştirmeyle yenilenen integral versiyon da aynı yıl yayımlanmıştı. İki cildi de içeren bu yenilenmiş edisyon, şimdi Flaneur Books etiketiyle, satışta.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786259979779
Yayın Tarihi :0000-00-00
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Kapak :Ciltli
Kağıt :Kitap Kağıdı
İlgili Eserler