Titana Saldırı, Hajime Isayama tarafından yazılan/çizilen bir manga serisidir. Seri Kodansha'nın Bessatsu Shonen Magazin adlı aylık manga dergisinde 9 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır ve şuana kadar 15 manga kitabı (tankobon) çıkmıştır.

Shiganshina bölgesinde yaşayan Eren Yeager ailesi ile burada yaşamaktadır. 100 yıl kadar önce ortaya çıkan Titanlar nedeniyle insanlar dıştan içe doğru Maria Duvarı, Rose Duvarı ve Sina Duvarı denilen yüksek duvarlar ve bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaktadırlar. 100 yıldır Titanların saldırısına uğramayan insanların hayatı bir gün 60 metrelik Muazzam Titan'ın (Colossus Titan) ortaya çıkmasıyla tamamen değişir. Bulunduğu duvara Muazzam Titan tarafından gedik açılan Eren'in yaşadığı bölge diğer devlerce istilaya uğrar. Bu istila sırasında annesi gözleri önünde bir titan tarafından yenilen ve tahliye olmayı başaran Eren en yakın arkadaşı Armin Arlert ve üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman'ın yanında bütün Titanları öldürme yemini eder, üçü beraber bu hedef uğruna askere katılırlar. Serideki şehirler Almanya'da ki Nördlingen şehriyle benzeşmektedir.

Hajime İsayama tarafından ilk olarak 65 sayfalık bir one-shot olarak çizilen seri 2009'da serileştirildi. Bundan sonra birkaç tane daha spin-off seriye ve Attack on Titan: Before the Fall' isimli light novel'e ilham olan seri Japonya'da 2014'de en çok satan seri olmuştur. Manga 65. sayıya ulaşmış ve hala devam etmektedir...

Live-Action Filmi
İlk 2011'de duyurulan ve sonra birkaç kez ertelenen bir live-action film şuanda çekim aşamasındadır. Filmi Shinji Higuchi yönetmektedir.


ARKA KAPAK YAZISI:
TİTANLARIN HER ŞEYİ KONTROL ETTİĞİ BİR DÜNYA. HENÜZ GÖRMEDİĞİ DUVAR DIŞINDAKİ DÜNYAYA ÖZLEM DUYAN EREN, ASKERİ EĞİTİM ALIP ARKADAŞLARIYLA BERABER TİTANLARA KARŞI GEREKLİ YETENEKLERİNİ GELİŞTİRİR. AMA DEV TİTANIN ORTAYA ÇIKIŞIYLA BİRLİKTE SAYISIZ TİTAN DUVARIN İÇİNE GİRER. EREN, YAKIN ARKADAŞI ARMİN'İ KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN, ONUN YERİNE KENDİSİ TİTAN TARAFINDAN YENİLİVERİR!

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059141017
Yayın Tarihi :2016-06-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :4.Baskı
Sayfa Sayısı :192
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :115 X 175
Emeği Geçenler :
Yazar   : Hajime İsayama
Çevirmen   : Hümeyra Özcan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler