-44% Star Wars 3'lü Kitap Seti Yeni Jedi Tarikatı - Karanlık Buluşma - Klonların Saldırısı

Star Wars Yeni Jedi Tarikatı

Endor muharebesinden yirmi bir yıl sonra Yeni Cumhuriyet çok daha karanlık bir düşmanla karşı karşıya geldi.

Asi İttifakının Death Star'ı yok edip İmparatorluğun gücünü kırmasının üzerinden yirmi yıldan daha uzun bir süre geçmesine rağmen Yeni Cumhuriyet hala galaksinin halklarının huzur ve refahını tesis edebilmek için mücadele etmekteydi. Fakat huzursuzluklar başgöstermiş ve Cumhuriyetin hakimiyetini tehdit eder boyutlara erişmeye başlamıştı.

Bu karmaşanın içerisinde yangına körükle gitme konusunda usta, karizmatik bir kişi olan Nom Anor ortaya çıktı ve karanlık amaçlarına erişmek için derhal nifak tohumları serpmeye girişti. Jedi'lar ve Yeni Cumhuriyet iç çalkantılarla boğuşurken Outer Rim'in en uzak köşelerinde yeni bir tehlike kök salmaya başlamıştı bile -Yeni Cumhuriyet bilimadamlarının hayal bile edemeyeceği silah ve tekniklerle donanmış bir düşman.

Birden bire Luke Skywalker; eşi, Mara; Han Solo; Leia Organa Solo; ve Chewbacca -Solo ailesinin çocuklarıyla bilikte- kendilerini savaşın içerisinde ve pek çok kişinin uğrunda can verdiği özgürlüğü savunurken buldular. Fakat bu sefer Güç'ün kudreti tek başına bu sorunun üstesinden gelmekte yeterli olmayacaktı...


İnce Kapak: 

Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2012

Star Wars - Karanlık Buluşma

Klon Savaşları tüm hızıyla sürerken Jedi Üstadı Yoda en büyük rakiplerinden biri olan Kont Dooku'yla tekrar karşı karşıya gelmek zorunda kalmıştı...
Klon Savaşlarının neden olduğu yıkım Cumhuriyeti çökmenin eşiğine getirmişti. Savaşın tüm şiddetiyle sürdüğü bir dönemde sonu gelmez bu kıyımdan kaçabilen bir Jedi Şövalyesi beraberinde taşıdığı bir mesajla birlikte Coruscant'taki Yoda'nın huzuruna çıktı. Dooku, barış ve bunu görüşmek için de bir buluşma istiyordu. Hain Kont Dooku'nun bu isteğinde samimi olma ihtimali zayıftı ama milyonlarca canlının hayatı söz konusuydu. Yoda bunu görmezden gelemezdi. 
Buluşma kötülüğün yuvası olan Vjun gezegeninde gerçekleşecekti. Bundan daha zor bir görev olamazdı. Yoda, bir zamanların umut vadeden öğrencisini karanlık taraftan kurtarabilecek miydi yoksa Kont Dooku eski akıl hocasına karşı gizli güçlerini mi kullanacaktı? Öyle ya da böyle Yoda bir şeyden emindi. Bu onun girişeceği en büyük mücadelelerden biri olacaktı.


İnce Kapak: 

Sayfa Sayısı: 344

Yıldız Savaşları-Star Wars Klonların Saldırısı


Güç'te büyük bir düzensizlik seziliyor. Ayrılıkçılardan 
gelen savaş tehditleri üzerine bir ordu kurmakla barışı 
korumaya çalışmak arasında kalan Cumhuriyet Senatosu, 
fikir ayrılıklarıyla çalkalanıyor. Barışın en hararetli 
savunucularından Senatör Amidala'ya yapılan suikast 
girişimi, ardında pek çok şeyi gizliyor. Senatör'ü 
korumak ve bu gizemi aydınlatmak üzere Obi Wan Kenobi 
ile on dokuz yaşına gelmiş, dikbaşlı, fütursuzluk
derecesinde cesur ve Amidala'ya onulmaz bir aşkla bağ!i 
olan çırağı Anakin Skywalker görevlendiriliyor.
(Arka Kapak'tan)

George Lucas'ın hikayesi ve George Lucas ile Jonathan 
Hales'in senaryosundan uyarlanmıştır...Sayfa Sayısı: 195

Baskı Yılı: 2005
 

Star Wars 3'lü Kitap Seti Yeni Jedi Tarikatı - Karanlık Buluşma - Klonların Saldırısı

  • 54,00 TL
  • 30,00 TL

Etiketler: star wars, türkçe, roman, kitap, hassas nokta, imparatorluk'un gölgeleri, cestus hilesi

Facebook Yorum ()