Masallar ile başladı hayal kurmalarımız. Güzel prenses, yakışıklı prens, kötü kraliçe, hain kurt vs. vs... Masallar yüzünden inandık hep iyi sonlara... Belki de o yüzden hâlâ ?niye olmasın demelerimiz.
Orijinal ismi Fables, biz onu Masallar yaptık. Çizgi roman piyasasının en önemli ödüllerinden biri olan Eisner'i 14 kere kazanmış olan bir seri... Hayal kurmaya devam eden herkesi çağırıyoruz.
Masallar Cilt 1 Efsaneler Sürgünde, en son 20.si çıkmış olan serinin ilk cildi.
Yakışıklı Prens, Güzel Prenses, devler, büyülü yaratıklar... Tüm masal kahramanları yaşadıkları diyarları terk etmiş ve New York?ta kimliklerini gizleyerek yaşıyorlar. Artık hepsi modern yaşamın kurallarına uymak zorunda. Aralarındaki sorunları çözmek için basit bir örgüt kurmuşlar ve başında tanıdığımız kişiliğinden çok farklı otoriter bir kadın duruyor; Bayan Pamuk ya da sizin çok iyi bildiğiniz adı ile Pamuk Prenses!! Asayiş ise Hain Kurt'tan soruluyor.
Hikâyemiz bir cinayet ile başlıyor. Pamuk Prenses'in kız kardeşi Gül Kırmızı vahşice katlediliyor. İlerleyen sayfalarda katilin kim olduğunu anlamaya çalışırken, masal kahramanlarının neden burada yaşamak zorunda kaldıklarına dair ipuçları edineceksiniz.
Masallar: Efsaneler Sürgünde, yaratıcısı Bill Willingham tarafından yazılan (Lan Medina, Steve Leialoha ve Craig Hamilton'un müthiş çizimleriyle) ve övgü ile karşılanan VERTIGO serisinin ilk beş sayısını bir araya topluyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789759050955
Yayın Tarihi :2015-02-26
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :136
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :160 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Bill Willingham
Çevirmen   : Can Denizer
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler